top of page
Ara
  • cantaygok5

Borneo'da Romantik Bir Günbatımı

Bako milli parkı Borneo adasının Malezya tarafında küçük bir milli park. Sadece tekneyle ulaşılabilen bir yarım ada üzerinde. Parkın girişi küçük bir kumsaldan. Küçük teknelerin yanaşabileceği bir iskele, kumsalın arkasında ormanda birkaç ofis binası, kafeterya ve gecelemek isteyenler için birkaç basit kabin var. Orman içinde yürüyüş parkurlarında saatlerce yürümeyi göze alırsanız yarım adanın etrafında küçük güzel kumsallar bulunuyor. Ziyaretçilerin çoğu günübirlikçi. Sabahtan gelip öğleden sonra dönüyorlar. Biz gecelemek istediğimiz için önceden bir kabini ayarlamıştık. Öğleden sonra eşim ve kardeşi otele geri dönmek isteyince akşam üstüne doğru ortalıkta birkaç park görevlisi ve benim gibi geceleyecek birkaç ziyaretçiden başka kimse kalmadı.

Biraz ormanda yürüdükten sonra kumsala çıktım. Ufka meyleden güneşin, gel-git nedeniyle hızla uzaklaşan deniz üzerinde oluşturduğu ışık oyunlarını izleyip, sessizliğin ve sakinliğin keyfini çıkarmaya başladım. Biraz sonra kumsalın ucundan bir yaban domuzu belirdi.

Bu bölgeye özgü sakallı bir tür olan bu yaban domuzlarıyla gün içinde karşılaşmıştım. İnsanlara alışkın ve tehlikesiz olduklarını bildiğim için istifimi bozmadan oturmaya devam ettim. Bana yaklaştı ve 10-15 metre ötemde kumların üzerine uzanıp denizi izlemeye başladı. O anda bundan keyif aldığına yemin edebilirdim. 5 dakika kadar orada öylece oturup güneşin ufka yaklaşmasını birlikte izledik. Sonra yerinden kalktı ve yavaş adımlarla önümden geçip kumsalın öteki tarafında orman içinde kayboldu. Bana kalansa, Borneo adasının bir kumsalında, bir yaban domuzuyla romantik bir günbatımını izlemenin, adeta bir Fellini filminden çıkmış absürd hatırası oldu.

İlk iki fotoğraf hikayenin kahramanı. Diğer fotoğraflar oranın diğer sakinlerinden...12 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Siyah YouTube Simgesi
bottom of page